5 inspirujących miejsc do przechowywania ukochanych książek

Autor: Samuel Zeller

Jesteście molami ksiażkowymi? Upchyacie lektury gdzie popadnie, bo z miejscem krucho a nowe perełki aż się proszą o zakup? Znamy to z własnego doświadcznia! 😉 Dzisiaj 5 ciekawych rozwiązań jak przechowywać ukochane ksiażki by nie tylko nie niszczyły się, ale także były świetną dekoracją naszego mieszkania. 

1. Cała ściana

Regał który zajmuje powierzchnię całej ściany to doskonały pomysł dla tych który nie mają wiele miejsca za to mają BARDZO dużo książek 🙂 To proste rozwiązanie, może stać się jednocześnie najważniejszym elementem dekoracyjnym  domu. Poza estetyką samego mebla, możliwe jest ułożenie książek według kolorystyki grzbietów czy przeplatanie ich np. z ciekawą ceramikąlub pamiątkami przywiezionymi z podróży.

Źródło:http://bit.ly/2zFNfSU
Źródło:http://bit.ly/2yVYz05
Źródło:http://bit.ly/2AEdZmL

2. Półki- schody

Rozwiązanie dla osób żyjących w domach jednorodzinnych lub loftach. Powierzchnia pod schodami jest często ” martwą” przestrzenią, dla której trudno znaleźć ciekawe rozwiązanie. Półki na książki umiejscowione pod stopniami to doskonały pomysł jak optymalnie wykorzystać dodatkowe metry kwadratowe.

Źródło:http://bit.ly/2ABOAcG
Źródło:http://bit.ly/2ia3b8d

3. Ściana działowa

Konstrukcja która świetnie sprawdzi się do rozdzielenia otwartej przestrzeni. Jest to alternatywa dla osób która nie chcą kożystać ze stałych, rozwiązań. Montaż regału z książkami zamiast ściany to szybkie i bardzo praktyczne rozwiązanie. Konstrukcja jest lekka i ażurowa przez co przpuszcza dodatkowe światło.

Źródło:http://bit.ly/2i8KIsI
Źródło:http://bit.ly/2mifOmd

4. Stolik pełen skarbów

Książki dostępne pod ręką. Ciekawe miejsce do przechowywania tego co aktualnie czytamy. Nie pomieści zbyt wielu tytułów, ale z pewnością wygląda interesująco.

Źródło: http://bit.ly/2zysgDG
Źródło:http://bit.ly/2AGU1Yy
Źródło:http://etsy.me/2yWfQpM

5. Książki jak galeria sztuki

Esponowane na półkach ksiażki, mogą stanowić doskonałą dekorację. Świetnie sprawdzą się w tym przypadku albumy i magazyny. Ich okładki to na ogół grafiki lub ilustracje o wysokich walorach artystycznych.

Źródło:http://bit.ly/2ywTQxt
Źródło:http://bit.ly/2mjZbGV

Może cię też zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *