5 moich sposobów, by dobrze zacząć dzień

Źródło: http://buff.ly/2sJUEvD

To, jak wygląda nasz poranek ma duży wpływ na to, jak funkcjonujemy przez cały dzień. Dlatego tak ważne jest, by budzić się z przyjemnością i od samego rana wprawić się w dobry nastrój. Dzisiaj kilka moich sposobów na to, jak dobrze zacząć dzień!

Nie wiem jak to wygląda u was, ale ja na pewno nie należę do rannych ptaszków. Uwielbiam spać, a moment, kiedy wieczorem kładę się do łóżka jest jednym z przyjemniejszych w ciągu dnia 😉 Dlatego też poranne pobudki nie należą do moich mocnych stron. Z reguły kończy się to na przesuwaniu drzemki o pięć minut… i kolejne pięć minut, aż w końcu zrywam się z łóżka w ostatniej chwili, wszystko robię w totalnym biegu, a każda czynność to wyścig z czasem.

Źródło: http://buff.ly/2rtBKvi

To, jak wygląda nasz poranek ma jednak duży wpływ na to, jak potem funkcjonujemy przez cały dzień. Dobry początek dnia pozytywnie wpływa na nasz nastrój, co z kolei pozwala nam czerpać większą radość ze wszystkiego, co w danym dniu robimy i czego doświadczamy.

Jakiś czas temu mój chłopak opowiedział mi o wykładzie, z którego dowiedział się, że aby z przyjemnością budzić się każdego dnia, powinniśmy znaleźć sobie czynność, która daje nam radość i której wykonywanie sprawi, że z chęcią obudzimy się rano chwilę wcześniej. Będzie to swego rodzaju rytuał, a myśl o nim zmotywuje nas do wcześniejszej pobudki i jednocześnie da kopa energii na cały dzień.

Postanowiłam więc stworzyć listę moich pięciu sposobów na to, jak pozytywnie i bardziej świadomie zacząć dzień. Oto one:

1. Zostań dłużej w łóżku

Paradoksalne? Wcale nie! Jeżeli kochacie leżeć w łóżku i właśnie to sprawia wam frajdę, nastawcie budzik na nieco wcześniejszą godzinę i kiedy zadzwoni, zamiast z powrotem zasypiać, przeciągnijcie się leniwie pod kołdrą, pomyślcie o tym, co fajnego będziecie robić w ciągu dnia i ,na przykład, posłuchajcie playlisty, która zawsze wprawia was w pozytywny nastrój.

Źródło: http://buff.ly/2sK1FMN

2. Przygotuj pyszne śniadanie

Uwielbiam jeść i kocham pyszne jedzenie. Dlatego też to może być jedna z tych rzeczy, które byłyby w stanie wyciągnąć mnie wcześniej z łóżka. A gdyby tak jeszcze ktoś przygotowywał to śniadanie dla mnie… 😉 To nie musi być nic wyrafinowanego ani czasochłonnego (zwłaszcza, że rano liczy się każda chwila!) – nawet sok ze świeżo wyciśniętych owoców na pewno zda egzamin! 

Źródło: http://buff.ly/2rtBBrK

3. Rozsiądź się wygodnie

Poświęć parę chwil na to, by zatrzymać się na moment. Zaparz filiżankę kawy lub herbaty i usiądź wygodnie w ogródku, na tarasie, w ulubionym fotelu. Rozkoszuj się tą chwilą, nie spiesz się 🙂

Źródło: http://buff.ly/2qYon2y

4. Idź na spacer

Spacer to zazwyczaj mój sposób na rozładowanie emocji i poukładanie sobie myśli w głowie. Świetnie sprawdza się też jako poranna aktywność fizyczna. Po drodze do pracy wstąpcie do parku, który mijacie codziennie rano, ale nigdy nie macie czasu, żeby do niego zajrzeć. Wysiądźcie przystanek wcześniej i pokonajcie pozostały dystans pieszo. Rozejrzyjcie się wokoło i zwróćcie uwagę na małe detale, które zwykle umykają gdzieś w codziennym zgiełku.

Źródło: http://buff.ly/2qYxj7Z

5. Poczytaj książkę

Uwielbiacie czytać książki? Przeglądać kolorowe magazyny? Być może właśnie tak powinna wyglądać wasza wyjątkowa chwila każdego ranka. Poświęćcie parę minut, by przeczytać kilka kolejnych stron i zrelaksować się z książką w dłoni.

Źródło: http://buff.ly/2qUizvV

Jeżeli żaden z tych pomysłów was nie przekonał, nie wszystko stracone! Na pewno macie takie czynności, które dają wam radość i sprawiają, że czujecie się dobrze. Medytacja, joga, poranny jogging? A może rysowanie, kaligrafia, czy pisanie? Próbujcie różnych rzeczy, a w końcu znajdziecie swój przepis na idealny poranek 🙂

Może cię też zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *