5 sposobów, by zatrzymać lato we wnętrzu

Źródło: https://buff.ly/2xACQq2

Kończy się sierpień i lato powoli nas opuszcza. Jak czuć dobrą i pozytywną energię przez cały rok i nie dać się jesiennej depresji? To proste! Wystarczy, że zatrzymamy lato w naszym domu i sprawimy, że nasze wnętrze będzie przytulne i pełne dobrych wibracji. Dzisiaj na blogu kilka sposobów na to, by zatrzymać lato we wnętrzu.

Jakiś czas temu wpadł mi w ręce jeden z magazynów wnętrzarskich. Było to pewnie na samym początku wakacji. Zainspirował mnie wtedy jeden z artykułów o tym, jak przez cały rok zachować w swoim wnętrzu smak lata. Tak sobie myślę, że teraz, kiedy mamy ostatni dzień sierpnia, ten temat jest wyjątkowo aktualny i warto do niego wrócić!

Z reguły czujemy się szczęśliwsi i mamy znacznie więcej energii, kiedy za oknami świeci słońce, a dni są dłuższe. Gdy brakuje nam światła, szyszynka – maleńki, ale niezwykle ważny gruczoł w naszym mózgu, zaczyna produkować melatoninę, czyli hormon snu. Wówczas odczuwamy nieprzyjemne objawy braku światła słonecznego: senność, zmęczenie, brak humoru i pogorszenie nastroju.

Jak z tym walczyć i sprawić, by przez cały rok czuć się dobrze w naszym domu? Oto kilka sposobów, które warto wykorzystać, by zatrzymać lato we wnętrzu:

Świeże kwiaty

Jedną z rzeczy, które jako pierwsze przychodzą nam na myśl w związku z latem są na pewno kwiaty. Ich kolory i zapachy dodają wnętrzu nowej, świeżej energii i sprawiają, że wracamy myślami do chwil spędzonych na łonie natury. Warto zadbać o to, by umieścić wazony z kwiatami w salonie, sypialni lub chociażby kuchni, a na pewno poczujemy powiew lata (więcej o roślinach w domu znajdziecie tutaj).

Świeże kwiaty w wazonie dodadzą naszemu wnętrzu letniego charakteru
Źródło: https://buff.ly/2wkEIo9
Świeże kwiaty w salonie dodadzą naszemu wnętrzu letniego charakteru
Źródło: https://buff.ly/2x8AGQE
Świeże kwiaty w kuchni dodadzą naszemu wnętrzu letniej energii
Źródło: https://buff.ly/2x8Ly13

Kolory nieba

Kiedy przychodzi lato, często spoglądamy w górę, patrzymy w nieskończony błękit nieba. To sprawia, że czujemy się wolni. Kolor niebieski uspokaja nas i pobudza do twórczego myślenia. Dlatego zdecydowanie warto odtworzyć kolory letniego nieba we wnętrzu i w ten sposób dodać mu świeżości i czystości.

Kolor niebieski na ścianie przywodzi na myśl letnie niebo
Źródło: https://buff.ly/2vIhUvX
Niebieski kolor doda naszemu wnętrzu spokoju i równowagi
Źródło: https://buff.ly/2vHNFp3
Błękit we wnętrzu przywodzi na myśl niebieskie letnie niebo
Źródło: https://buff.ly/2vuMLQB

Sztuko-terapia

Obrazy i zdjęcia na ścianach pozwolą nam nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru. Mogą to być nasze własne zdjęcia z wakacji oprawione w ramki lub ilustracje innych artystów – wszystko, co przywodzi na myśl lato i dobrą energię!

Kolorowe ilustracje na ścianach sprawiają, że czujemy lato we wnętrzu
Źródło: https://buff.ly/2vMVyIU
Zdjęcia z wakacji sprawią że znowu poczujemy klimat lata we wnętrzu
Źródło: https://buff.ly/2vHO9vn
Wakacyjne ilustracje sprawią, że znów poczujesz lato we wnętrzu
Źródło: https://buff.ly/2xAoPbP

Uspokajające beże

Kiedy za oknem zaczyna nam brakować światła, warto we wnętrzu wykorzystać jasne kolory, które je rozświetlą. Szarości i beże sprawdzą się doskonale w przypadku mebli i dodatków. Uspokoją nas i jednocześnie sprawią, że wnętrze będzie cieplejsze i przytulniejsze.

Szarość nada przestrzeni jasności
Źródło: https://buff.ly/2xAs9Ur
Beżowe i szare dodatki dodadzą wnętrzu ciepła i przytulności
Źródło: https://buff.ly/2x93J6y
Beże i szarości sprawiają, że wnętrze wydaje się cieplejsze
Źródło: https://buff.ly/2x8Qx1L

Kącik do czytania

Co daje nam szczęście i co najchętniej robimy podczas długich jesiennych i zimowych wieczorów? Czytamy! Ja zdecydowanie uwielbiam sięgnąć po dobrą książkę i zatopić się w jej lekturze. Dlatego doskonałym pomysłem będzie stworzenie swojego wyjątkowego miejsca do czytania – przestrzeni, w której będziemy czuć się bezpiecznie i swobodnie. Tutaj również możemy wykorzystać motywy nawiązujące do lata! A gdyby tak zawiesić hamak w salonie? 😉

Idealny letni kącik do czytania
Źródło: https://buff.ly/2xAJYT8
Hamak to idealne miejsce do czytania
Źródło: https://buff.ly/2vMmpon
Wygodny fotel to wymarzone miejsce do czytania
Źródło: https://buff.ly/2vMnUms

Lato niestety powoli nas opuszcza, ale nie dajmy się jesiennej depresji! Warto wykorzystać kilka sprawdzonych pomysłów wnętrzarskich, by jak najdłużej cieszyć się dobrym samopoczuciem i pozytywną energią (najlepiej przez cały rok!). A wy, macie jakieś sprawdzone sposoby, by zatrzymać lato we wnętrzu?

Może cię też zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *