Mieszkanie w stylu BOHO – jak je stworzyć?

Źródło: http://bit.ly/2rM6Wm9

O mojej miłości do tego stylu mogłabym mówić godzinami. To wnętrze trochę jak ze snów i trochę jak pamiętnik z dalekiej podróży…. BOHO!

Boho to styl, który został zapoczątkowany jeszcze w XIX wieku przez artystyczną grupę – bohemę, zwaną również cyganerią. Główni przedstawiciele tego nurtu zamieszkiwali Paryż i działali artystycznie na terenie tego właśnie miasta. Ich styl charakteryzował się silnym nawiązaniem do barwnej kultury cygańskiej, łącząc się dowolnie z motywami etnicznymi i orientalnymi.

Esencją tego stylu jest swoboda, zwiewność i niepowtarzalność. Obecnie styl ten często mylony jest z hipisowskim i faktycznie jest im do siebie bardzo blisko.

Wnętrza w stylu boho są doskonałe, gdy za oknem świeci słońce, we włosach tańczy ciepły wiatr, a z głośników sączy się muzyka zespołu  Lor. To dla mnie kwintesencja lata, wolności i letnich długich podróży w nieznane.

Co zrobić, by przenieść klimat boho do swojego mieszkania? Oto kilka szybkich pomysłów:

1. TEKSTYLIA

Kwintesencją stylu boho są tkaniny. Dzięki nim wyczarujemy niepowtarzalny klimat.

Tkaniny w graficzne, orientalne, pełne żywych kolorów wzory to to, w co warto zainwestować. Doskonale sprawdzą się też jasne plecione tkaniny ozdobione dużą ilością frędzli.

Źródło: http://bit.ly/2rr1NzO
Źródło: http://bit.ly/2sNXJ1q

2. PIÓRKA, WSTĄŻKI , MUSZELKI

Przejdź się po lesie, polu, własnym ogrodzie. Stwórz ze znalezionych elementów oryginalną kompozycję. Sucha gałąź może posłużyć za początek pięknej historii w postaci łapacza snów lub dekoracji okiennej.  

Źródło: http://bit.ly/2rWrlbN
Źródło: http://bit.ly/2sjORQj
Źródło: http://bit.ly/2tjeNtu

3. BALDACHIM

Nie potrzebujesz do tego specjalnego łóżka. Czasem wystarczy jedynie linka, gwóźdź i odpowiedni materiał, by zamienić swoją sypialnię w wyjątkowe miejsce.

Źródło: http://bit.ly/2tjcLcQ
Źródło: http://bit.ly/2tje7nW

4. MOC DODATKÓW

Szkatułki, ceramika zdobywana na pchlich targach, stary aparat i kilka zdjęć z polaroida to doskonałe dodatki, które dopełnią wnętrza w stylu boho. Stary kufer może posłużyć nam za stolik kawowy a wyeksponowana biżuteria zastąpić obraz. Dodatki, które często pojawiają się we wnętrzach w stylu boho to stare lustra, figurki lub orientalne grafiki w starych pozłacanych ramach. Każdy eksponowany przedmiot powinien mieć swoją niepowtarzalną historię.

Źródło: http://bit.ly/2sXXcHy
Źródło:http://bit.ly/2rv2WY8
Źródło: http://bit.ly/2s6bHJm

Więcej inspiracji znajdziecie na naszym Pintereście.

Może cię też zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *