Domowa galeria sztuki, czyli jak utrzymać chaos pod kontrolą

Ten, kto powiedział, że mniej znaczy więcej z pewnością nie miał na myśli plakatów i zdjęć, które doskonale nadają się do dekoracji wnętrz. Fotografie, rodzinne pamiątki i reprodukcje zebrane razem i odpowiednio wyeksponowane mogą całkowicie zmienić charakter wnętrza. Wbrew pierwszemu wrażeniu, ten pozorny chaos można utrzymać pod kontrolą i stworzyć niepowtarzalną galerię we własnym domu.

Jestem typem osoby, która rearanżuje wnętrze swojego mieszkania co najmniej cztery razy w roku. Z każdą nową porą roku zachwycam się nowymi trendami albo po prostu postanawiam „coś zmienić”.  Najszybszą i potencjalnie jedną z tańszych opcji, którą zwykle wybieram jest zmiana dekoracji ścian, czyli niesamowita metamorfoza z efektem „wow”.

xsaxsaxsaxs

Jeśli zechcecie wykorzystać na to całą ścianę, dobrze jest poświęcić trochę czasu na przygotowanie odpowiedniego planu. Wiem, z własnego doświadczenia, że dobre rozplanowanie kompozycji jest podstawą zanim ruszymy z wiertarką udarową i zrobimy ze ścian ser szwajcarski.

Warto sobie uświadomić, że złożone kompozycje są tylko pozornie chaotyczne. Tego typu zestawy wymagają wcześniejszych przygotowań. Symetria lub jej brak jest zawsze wynikiem wcześniejszych wyliczeń.

Jeśli nie jesteśmy pewni, czy wymyślona przez nas kompozycja będzie wyglądać dobrze na ścianie, ciekawym patentem jest wycięcie z papieru wzorników i rozlokowanie ich na ścianie. Dzięki temu za pomocą kartki i taśmy klejącej zwizualizujemy sobie efekt końcowy.

rgergr

Jak można tworzyć ciekawe kompozycje? Oto kilka pomysłów:

Poprzez zróżnicowanie wielkości

Łączymy projekty o podobnej kolorystyce, stylu, a to co je odróżnia to wielkość obrazków. Dzięki temu kompozycja jest spójna i elegancka.

ssdds

jjjjjjj

Poprzez kolor

Łączymy obrazy o podobnej wielkości i stylu, ale eksperymentujemy z treścią i kolorem. Takie aranżacje świetnie sprawdzają się w minimalistycznych, monochromatycznych wnętrzach.

gggg

Poprzez ramy

Łączymy spójne projekty o zbliżonych kolorach i wielkościach, ale różnicujemy je ramami.Dzięki takiemu zabiegowi unikniemy wrażenia przytłoczenia.

e08ba1a6841a69d17ce692cc033dbc7a

qqwqwdqddq

Jeśli lubicie częste zmiany aranżacji, zamiast wiercenia dziur w ścianach polecam wam mocowanie, które sama przetestowałam – taśma Tesa® POWERSTRIPS. Jest dziecinnie łatwa w montażu i jeszcze łatwiejsza przy zdejmowaniu. Takie rozwiązania wyjątkowo mnie cieszą, bo sama nie przepadam za ciągłym gipsowaniem ścian.

I na koniec kilka świetnych galerii, które po prostu uwielbiam!

460174898a70a72caf5c7fd1407e87ea

575b8271106396a7dff9265e291f7fda

014578d6ba43792fb6e02857b61d433d

Może cię też zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *