Pisanki inaczej, czyli oryginalne dekoracje wielkanocne

Źródło:http://bit.ly/2olEwj6

Święta Wielkanocne zbliżają się do nas wielkimi krokami. To, co jest dla nas ich niezmiennym symbolem to jajko. Jego malowanie to prawdziwe pole do popisu dla artystycznych dusz i możliwość ekspresji własnej kreatywności.

Jajko, poza walorami kulinarnymi, może być doskonałym elementem dekoracyjnym naszego wiosennego mieszkania. Nie tylko pomalowane, położone na stole, a następnie zjedzone, lecz wykorzystane w sposób kreatywny i nieszablonowy. Jajko może stać się zaskakującą dekoracją wnętrza, sprawiając że nasza przestrzeń stanie się oryginalna i na pewno bardzo wielkanocna.

Oto kilka pomysłów na niecodzienne dekoracje z wykorzystaniem jajek:

Pisanki na gałązce

Zimą wieszamy bombki na choince. Dlaczego wiosną nie powiesić jajek na gałązkach? Aby wykonać tę dekorację, potrzebujemy wydmuszek i żyłki lub sznurka, a także odrobiny kleju. Dekoracja samej wydmuszki to nasza indywidualna wizja. Możemy posłużyć się farbami, a także brokatem, który doda naszym jajkom nieomal królewskiej elegancji.

Źródło: http://bit.ly/2omc8il
Źródło: http://bit.ly/2olXSEI

Świetnym pomysłem jest powieszenie dodatkowych dekoracji, które mogą kojarzyć się z wiosną, np. piórek lub papierowych wycinanek, chociażby w kształcie wielkanocnych króliczków.

Źródło:http://bit.ly/2bzCiXa
Źródło:http://bit.ly/2oT7wSe

Jajko-doniczka

W skorupce od jajek możemy posadzić rzeżuchę czy owies, które jednoznacznie kojarzą nam się z Wielkanocą.

Skorupki jajek mogą posłużyć jako mini wazoniki, w których umieścimy świeże kwiaty. Sprawdzą się świetnie jako dekoracja świątecznego stołu.

Źródło:http://bit.ly/1OBHnIl
Źródło:http://bit.ly/2o2Erj5
Źródłó:http://bit.ly/2nY5FH3

Domowe świece

Wykonanie świec w skorupkach od jajek jest naprawdę proste. Potrzebny będzie nam jedynie knot i roztopiony wosk. Ciekawie wyglądają świeczki w skorupkach, które zostały pomalowane od wewnątrz. Gdy wosk zastygnie, nasze woskowe jajko można całkowicie obrać lub pozostawić świeczkę w skorupce.

Źródło:http://bit.ly/2nXWWo9
Źródło:http://bit.ly/2nY187q
Źródłó:http://bit.ly/2p0vrP9

Wiecej inspiracji na dekoracje z jajek znajdziecie na naszym Pintereście: Wielkanocne Inspiracje Go Living Cosily

Może cię też zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *