Ściana inaczej, czyli jak pozbyć się wszechogarniającej bieli

Nie ma nic bardziej przygnębiającego niż widok pustej, białej ściany! Chociaż sama nie jestem fanką przeładowanych projektów, uważam że ściana jest świetnym miejscem, by pokazać indywidualny charakter naszego wnętrza. Minimalistyczne i klsyczne wnętrze zyska „pazur”, a to stylowe zostanie dopełnione przez ciekawy akcent.

Oto kilka pomysłów na zaaranżowanie ściany, które mogą posłużyć wam za inspirację!

Obraz

Wydawać mogło by się, że to oczywistość, jednak warto i w przypadku obrazów postawić na pewną ekstrawagancję. Odejdźmy od klasycznych „nudnych” obrazów w jeszcze bardziej przewidywalnych ramach. Postawmy na kolor, ciekawe graficzne formy, duży rozmiar dzieł i zaskoczmy wszystkich ciekawą formą prezentacji. Warto samemu sięgnąć po pędzel i sztalugę – to świetna zabawa!

Źródło:https://bit.ly/2JtjBay
Źródło:https://bit.ly/2sEglif
Źródło:https://bit.ly/2Jib9YF
Źródło:https://bit.ly/2LQRTmF

Dzrzwi, portale, okiennice

Ciekawe i oryginalne rozwiązanie, gdy chcemy wyeksponować stare, drewniane drzwi (ich łuszcząca się farba i piękne rzeźbienia mogą doskonale zastąpić nie jedno dzieło sztuki), orientalne portale przywiezione z dalekich krajów czy okiennice znalezione na targu staroci. Ciekawa opcja by urozmaicić i nadać styl minimalistycznemu wnętrzu.

Źródło:https://bit.ly/2LkUynu
Źródło:https://bit.ly/2J77797
Źródło:https://bit.ly/2sF6hph

Ściana pełna zieleni

Pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Umieszczenie kwietników na ścianie to doskonały pomysł jeśli nie dysponujemy miejscem, by postawić donice na podłodze lub parapecie. Świetnie sprawdzą się pojedyńcze kwiaty umieszczone na półkach czy w innych elementach kontrukcyjnych, jak i całe zielone ściany, które dają nam prawdziwy zastrzyk pozytywnej energii.

Źródło: https://bit.ly/2wtXma8
Źródło:https://bit.ly/2sFdQvV
Źródło:https://bit.ly/2HhoTRq
Źródło:https://bit.ly/2kN8qvD

Wystawa

Zbierasz aparaty fotograficzne? Płyty winylowe lub książki kucharskie? Eksponowanie ich w ciekawy sposób to również doskonały pomysł na dodanie wnętrzu indywidualnego charakteru.

Źródło:https://bit.ly/2LkzihH
Źródło:https://bit.ly/2LkzihH
Źródło:https://bit.ly/2HglP8c

Może cię też zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *