Stół – coś więcej niż tylko mebel

Źródło: hoom.co

Stół we wnętrzu to coś więcej niż tylko mebel. To centrum dowodzenia całym domem i miejsce, które integruje ze sobą domowników. Nie ma chyba bardziej wielofunkcyjnego mebla. Dzisiaj chciałam pokazać wam kilka bardzo zróżnicowanych pod względem stylu wnętrz i stołów, które zachwyciły mnie swoim designem. Część z nich można wykonać samodzielnie, inne kupić w rodzimych manufakturach. Wyjątkowe i niepowtarzalne.

Oto stoły które skradły moje serce:

Stół podwieszany

Niesamowity pomysł na stół pozbawiony nóg i lewitujący na naciągniętych linach.  Choć sama mam nieco wątpliwości co do praktyczności tego pomysłu, to jednak sam efekt zdecydowanie intryguje i przyciąga uwagę.

Źródło: http://bit.ly/1CtEoOQ
Źródło: http://bit.ly/1CtEoOQ

Stół industrialny

Blat stołu podtrzymywany na starych żeliwnych elementach, które wcześniej były częścią maszyn czy innych konstrukcji, to doskonały przykład na to, jak wyjątkowy może być design. Industrialny charakter tego stołu sprawdzi się zarówno w stylizowanych, jak i minimalistycznych wnętrzach i ma szansę stać się jego największą ozdobą.

Źródło: http://bit.ly/2rgCvJl
Źródło: http://bit.ly/2rzblwG
Źródło: http://bit.ly/2qfJT37

Stół ze szpuli

Recykling i używanie przedmiotów w nowy zaskakujący sposób to to, co w projektowaniu uwielbiam najbardziej. Okrągły, nieco surowy stół wykonany z pozostałej po kablach szpuli wygląda doskonale zarówno z surowym drewnem, jak i w wersji bielonej.

Źródło:http://bit.ly/1GgsVnh
Źródło: http://bit.ly/2rPpMtV
Źródło:http://bit.ly/2qVDDz0

Współczesny stół o minimalistycznym designie

Nowoczesne stoły produkowane między innymi przez manufakturę hoom.co absolutnie mnie zachwyciły. Charakteryzuje je to, co we współczesnym designie uwielbiam najbardziej – czystość form i doskonała jakość materiałów. Każdy stół jest inny i wyjątkowy ze względu na użyte do produkcji drewno. Rozłożenie słojów nigdy nie jest powtarzalne. Stoły wykonywane są na indywidualne zamówienie i, co najważniejsze, ich styl pasuje do każdego, absolutnie każdego wnętrza.

Źródło: hoom.co/ foto:Weronika Trojanowska
Źródło: hoom.co
Źródło: hoom.co/ foto:Weronika Trojanowska

Futuryzm

Czyli skok w przyszłość. Połączenie szkła, betonu i współczesnych materiałów. Krok w stronę niepohamowanej kreatywności. To między innymi projekty takich twórców jak Patricia Urquiola czy Zaha Hadid. Sprawiają, że zaczynamy zupełnie inaczej pojmować stół, który ze zwykłego mebla staje się dziełem sztuki.

Źródło:http://bit.ly/2rPXMXk
Źródło: http://bit.ly/2rgnW8C
Źródło: http://bit.ly/2qbjE26
Źródło: http://bit.ly/2qbjE26

Może cię też zainteresować:

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *